آموزش کالیبره کردن باتری آیفون و آیپد

لطفا به این مطلب رای دهید
[ رای ها : 2 امتیاز : 5 ]

کالیبره کردن باتری آیفون و آیپد

چگونه در ایفون و ایپد باتری دیوایس را کالیبره کنیم ؟

اپل همواره بر این باور بوده است که قطعات مورد استفاده در محصولاتش باید درجه یک باشند و کاربران باید از کیفیت محصولات اپل مطمئن شده و به آن ها ایمان آورند . همانطور که می دانید هر ساله اپل آیفون های جدیدی معرفی می کند و آیفون های جدید ارائه شده دارای قدرتی بالاتر و بهتر نسبت به نسل های پیشین هستند اما چیزی که کاربران را ناراحت می کند ، کوتاه بودن عمر باتری های به کار رفته در آیفون ها و آیپد ها است . البته اپل بیکار ننشست و ویژگی هایی مانند Low Power Mode به سیستم عامل خود یعنی ای او اس اضافه نمود اما این روش چندان موثر نبود و مشکل خالی شدن سریع باتری را حل نکرد .

باتری های شرکت اپل از نوع باتری های لیتیومی هستند . بنابراین شما می توانید به وسیله ی کالیبره کردن باتری دستگاه اپلیتان طول عمر آن را افزایش داده و قدرت از دست رفته ی باتری را برگردانید .

مزایای کالیبره کردن باتری دستگاه های اپلی :

 

همانگونه که می دانید امروزه عمر باتری ها بر اساس سیکل سنجیده می شود و یک سیکل ، چرخه ی شارژ شدن صفر تا صد باتری است. یک سیکل ممکن است در چندین مرتبه شارژ کردن اتفاق بیفتد . برای مثال دفعه ی اول شما گوشی خود را از ۱۰ تا ۷۰ درصد شارژ کرده اید و دفعه ی دوم از ۳۰ تا ۷۰ درصد آن را شارژ کرده اید . جمع شارژ انجام شده ۱۰۰ می باشد بنابراین یک سیکل انجام شده است . عمر مفید باتری ها با افزایش سیکل ها کاهش یافته و به طور کلی قدرت آن ها و میزان ظرفیت باتری نیز کم می شود . تنها راه برای برگرداندن قدرت و ظرفیت از دست رفته باتری ، کالیبره کردن باتری است . شما با کالیبره کردن باتری طول عمر باتری را افزایش می دهید .

چه زمانی برای کالیبره کردن باتری مناسب است ؟

زمان مناسب برای کالیبره کردن باتری هر یک ماه یک بار است . اگر از عمر گوشی شما بیش از ۶ ماه می گذرد حتما باتری آن را کالیبره کنید .

اموزش کالیبره کردن باتری ایفون :

  • از دستگاه خود به قدری استفاده نمایید تا شارژ آن تمام شود و سپس خاموش شود .
  • گوشی خود را به شارژر متصل کنید و بدون آن که با آن کار کنید ، اجازه دهید یک ساعت بیشتر از سیکل طی شده به شارژر متصل باشد .
  • گوشی خود را روشن کنید . آن قدر با گوشی خود کار کنید تا شارژ آن به صفر برسد و خاموش شود .
  • دوباره گوشی خود را به شارژر متصل کنید و بدون آن که با آن کار کنید ، اجازه دهید یک ساعت بیشتر از سیکل طی شده به شارژر متصل باشد .

 

باتری گوشی شما به راحتی کالیبره شد .

تاریخ ارسال : ۹۶/۰۴/۱۷ | نویسنده : giftcard